Shotys web o TOP podnicích

I začínající cyklista musí mít dres

Jste cyklista amatér? Se svým kolem se teprve seznamujete? Váháte, zda vás cyklistika bude bavit? To jsou nejčastější otázky těch, kteří po mnoha letech usedli na kolo, možná vyburcování pohledem na letošní ročník Tour de France. V článku se budu věnovat zejména nešvaru v podobě nevhodného oblečení, kteří na sebe oblékají začínající jezdci. Co mám na mysli? Outfity typu obyčejné tričko nebo nátělník, kraťasy nebo tepláky a tenisky to vážně na kolo nepatří!

cyklo oblečení maloja

Proč je dobré mít dres?

Mnozí si o cyklistech myslí, že patří ke 4% skupině populace, protože příliš upnuté dresy nejsou zrovna známkou mužnosti. Opak je pravdou, protože právě tento střih dodává neuvěřitelně skvělý pocit v sedle a hned se dozvíte jaké další výhody poskytují. Kromě značného komfortu jsou také větru i dešti odolné a odvádějí pot od těla.

Výběr cyklistického dresu

Rozhodli jste se, že si přece jenom cyklistický dres koupíte? Zde máte pár rad, jak postupovat při výběru. Začneme rovnou u krku, kde se nejčastěji nachází zip, jeho délka se liší model od modelu. Každopádně vždy mějte nějaký zip, protože zajišťuje ventilaci. Další užitečnou věcí jsou kapsy, umístěné v zadní části dresu. Ty se hodí v případě, když chcete odložit nářadí, peněženku nebo smartphone. Kapsy jsou sice otevřené ale chráněné vrchním elastickým proužkem, který zabraňuje samovolnému vypadnutí uloženého předmětu. Takovéto dresy jsou pak perfektním doplňkem i na projížďku na skládací koloběžce.

Na trhu najdete cyklistické dresy pro profíky ale i amatéry

V nabídkách mnoha specializovaných prodejen se můžete setkat s cyklistickými dresy pro úplné začátečníky, ale také profesionální jezdce. Jaký typ si vybrat? Výběr se orientuje podle množství kilometrů, které ročně najezdíte. Například amatér, někdy také hobby jezdec je ten, který ročním nájezdem nepřekročí hranici 3000 km. Tyto dresy se vyznačují komfortní gelovou vložku a jsou vyrobeny z kombinace polyesteru a elastanu. Zkuste například cyklo oblečení maloja. Naopak profesionální dresy jsou pro jezdce s nájezdem nad 3000 km ročně a jsou vyrobeny z nejmodernějších materialů.

You have no rights to post comments