Shotys web o TOP podnicích

Jak zatočit s octomilkami

Problémům s octomilkami se jednou za čas nevyhne žádná domácnost. A pak nejeden přemýšlí a hledá na internetu, jak se jich co nejrychleji a nejlépe zbavit. V našem článku Vám poradíme několik způsobů, jak s nimi spolehlivě zatočit.

 

Využití prostředků

Jedním ze způsobů, jak se zbavit octomilek, je využití různých chemických prostředků. Můžete třeba vyzkoušet spreje proti létajícímu a lezoucímu hmyzu. Ten by si měl s octomilkami hravě poradit. Nicméně je zde nutné si dávat pozor na několik věcí. Produkt nesmí přijít do kontaktu s potravinami. Pokud ho ovšem neplánujete vyhodit. Také je nutné pořádně vyvětrat v místnosti a také otřít veškeré plochy, na které sprej mohl dopadnout. 

Pozor na vajíčka

Častou chybou při likvidaci octomilek je, že se lidé zaměřují pouze na dospělé jedince. Na vajíčka se často zapomene. I ty je nutné zlikvidovat. Jinak se Vám za pár dní objeví octomilky znovu. Octomilky nejraději kladou vajíčka přímo na ovoce, nebo také do kuchyňské výlevky. Proto je dobré ji často čistit. Dále je také nutné často vynášet koš, protože i ten je oblíbeným místem octomilek na kladení vajíček. Octomilky mají obecně rády vlhké prostředí, proto pokud se u Vás vyskytnou, je dobré také častěji měnit houbičku na nádobí případně zkontrolovat zeminu v květináčích. I tam totiž octomilky mohou naklást vajíčka.

You have no rights to post comments