Shotys web o TOP podnicích

Ašvaganda – jaké má účinky na vaše tělo?

Ašvaganda je rostlina, která se pro své účinky používá už několik tisíc let. Její užívání původně začalo v Indii a těch pár let se postupně rozšířila do celého světa. Její oblíbenost není žádná náhoda, má totiž hromadu pozitivních účinků na vaše tělo a zdraví. Jaké to jsou?

ašvaganda

 Podpora imunity

S ájurvédskou ašvagandou už vás žádná nemoc nezaskočí. Obsahuje totiž důležité aminokyseliny, bez kterých se organismus neobejde. Má pozitivní účinky na růst svalů a kostí. Najdete v ní i vitamín C, který je pro imunitu nejdůležitější.

Zklidňující účinky

Ašvaganda je adaptogen. To znamená, že látky v ní pomáhají lidem vyrovnat se s nárčnějším obdobím. Snižuje stresovou zátěž na psychiku a dá vám pocit, že jste plní energie. Psychické zdraví je zase provázané s tím fyzickým – jsme zpátky u imunity. Takže pokud zrovna máte těžké období v práci, ve škole, nebo celkově v životě, budete s ašvagandou kamarádi.

bylinkový čaj

Jak ašvagandu užívat?

Ašvagandu můžete užívat různými způsoby. 

  • Odvar – Drcený nebo celý kořen ašvagandy nechcte nějakou dobu povařit v horké vodě. Po odvaření kořen vytáhněte a odvar pijte slazený nebo neslyzený.
  • Kapsle a prášky – Tuto bylinu je možné užívat v kapslích nebo prášcích, což je velice pohodlný způsob, jak do těla dostat všechny její látky. Dejte si ale pozor na to, jaké kapsle kupujete. Hlavně se dívejte, kolik procent ašvagandy v prášku nebo kapsli je. Samozřejmě, čím víc, tím líp.

You have no rights to post comments