Shotys web o TOP podnicích

Zavedení robotizace a automatizace v průmyslu

Robotizace výroby je moderní, je cool a hlavně velmi efektivní. Proč? Myslíte, že robota trápí únava, přijde pozdě do práce nebo může stávkovat? Jistě, že ne. V dnešním článku se podíváme na to, jak jsme na tom s nasazováním robotů v České republice.

Robotizace výroby

Některé zdroje uvádí, že v ČR připadá na 10 000 obyvatel rovných 120 robotů! Důvodem je zejména nedostatek pracovníků. Čísla hovoří jasně, v roce 2018 došlo k markantnímu nárůstu robotizace v průmyslové výrobě. Naši sousedé ze Slovenska si vedou ještě o trochu lépe, tam připadne na oněch několik tisíc obyvatel rovnou 150 robotů. Zkrátka robotizovali vše, co se dalo. Jak již bylo uvedeno, mohou za to rostoucí mzdové náklady a nedostatečný počet zájemců o práci.

Výhody robotizace a budoucnost

Důvodem, proč se firmy pro zavedení robotů do výroby rozhodují je levnější náklad a mnohem větší efektivita. Není však vyhráno, na posledním veletrhu, který se konal v moravské metropoli byl nastíněn další vývoj. Bude se ubírat formou zjednodušování robotického použití. To si vyžádal žalostný nedostatek odborníků a programátorů v robotice. Moderní robotické jednotky se budou vyznačovat jednoduchou obsluhou.

Kolaborativní robotizace

Klasické roboty však nahrazují moderní kolaborativní roboti. Důvodem masového zavádění je spolupráce s člověkem nebo vysoká míra inteligence a snadná přemisťovatelnost na jiné pracoviště. V praxi zastávají činnosti, které mohou být pro lidí monotónní nebo dokonce zdravotně rizikové. Obavy, že roboti vezmou zaměstnancům práci nejsou někdy na místě, protože je připraví jen o tu nudnou práci. Oni se tak mohou věnovat jiným činnostem.

Robotizace výroby

Výrobce robotizace

Jednou z věhlasných společností, zavádějící robotizaci v českých firmách je společnost ZLÍN ROBOTICS. Přemýšlíte nad zavedením šikovných robotů ve svém výrobním procesu? Kontaktujte odborníky z této společnosti. Vždy najdete společnou řeč a řešení šité vašim požadavkům na míru. O kvalitách firmy hovoří reference předních průmyslových společnostech a náročném automotive odvětví.

You have no rights to post comments