Shotys web o TOP podnicích

Průvodce výběrem nakládacího můstku

Stále častěji se v logistických centrech a větších skladech objevují velmi šikovní pomocníci, tzv. vyrovnávací můstky. Co to vlastně je? Tyto můstky umožňují překlenout "díru" mezi nakládací rampou a ložnou plochou dodávky nebo návěsu kamionu. Můstky umožňují pohodlnou a bezpečnou přepravu zboží, prostřednictvímmanipulační techniky.

nakládací můstek

Výhody nakládacího můstku

Jednoduchá obsluha a bezpečný provoz.
Překlenutí a propojení ložné plochy vozidla s podlahou skladu.
Urychlení a usnadnění překládky.
Snížení rizika úrazu skladníka nebo poškození materiálu.
Možnost nájezdu vysokozdvižným vozíkem.
Možnost překryt můstek vraty pro zlepšení izolace v chladných měsících.

Výběr nakládacího můstku

Vybíráme-li můstek, je potřeba si uvědomit tyto aspekty, například:

  1. druh skladu,
  2. intenzita provozu,
  3. používaná manipulační technika,
  4. samotná výška.

Na trhu existuje velké množství různých provedení, takže není problém vybrat vhodný můstek téměř pro každý sklad nebo logistické centrum. Všichni výrobci mají ve svém sortimentu hned několik variant. Velmi oblíbeným typem nakládacího můstku je elektrohydraulický stacionární se tzv. sklopnou lištou. U tohoto řešení se vyžaduje větší zručnost řidiče při najetí. Pokud nechcete řešit oděrky na autech nebo fasádě, vyberte raději můstek s teleskopickou lištou, u které jsou skladníci schopni regulovat délku výsuvné lišty.

Konstrukce a montáž nakládacích můstků

Můstky jsou zkonstruovány, aby odolávaly zkrutu i bočním silám při nerovnoměrném zatížení při manipulaci se zbožím. O sklápění se stará hydraulický systém se dvěma zdvihacími válci a jedním pro klín. Celý systém se vyznačuje vysokou jednoduchostí ovládání a bezpečností, což je důležité vzhledem k dodržení zásad BOZP. Bezpečnost je zajištěna například v případě předčasného odjetí dodávky, automatickými ventily nouzového zastavení. Na přání lze můstek dovybavit teleskopickou lištou nebo různými tvary a délkami klínů. Můstky se instalují do předem připravené "šachty", kterou je nutné vybudovat. Šachta se přizpůsobuje typu použitého můstku a plánovanému způsobu překládání.

You have no rights to post comments