Shotys web o TOP podnicích

Jak ukáznit řidiče? Nainstalujte radar na měření rychlosti

Díky tomuto článku ušetří mnoho řidičů dost peněz. Víte, kdo má pravomoc měřit rychlost? Nejčastěji provádí měření Policie ČR anebo Obecní úřady, prostřednictvím Městské policie. Měřicí technologie jsou stále sofistikovanější, takže se občas stane, že vás chytí.

radar na měření rychlosti v obci

Druhy měření rychlosti

  1. Informační měření
  2. Stacionární měření
  3. Pasivní měření za jízdy

Informační měření

Jedná se o radary na měření rychlosti v obcích jsou vlastně LED panely stojící u vjezdu do většiny českých vesnic a měst. Tento tym měření je pouze informativní a neposkytuje jakýkoliv záznam. Při překročení povolené, jste informováni pomocí hlášky „Zpomal“.

Stacionární měření

Principem těchto radarů je monitoring projíždějících vozidel a vyhodnocení jejich rychlosti. Pokud zjistí překročení povoleného limitu, pořídí snímek. Snímek s tváří řidiče a SPZ je odeslán ke zpracování. Poté jste vyzvání poštou k vyjádření.

Pasivní měření

Tento systém je velmi sofistikovaný a bohužel neodhalitelný pomocí „antiradaru“. Proč? Zkrátka proto, že nic nevysílá. Funguje na takovém principu, že policejní vůz se pověsí za vaše vozidlo a radar disponuje pouze s informací z vlastního tachometru o rychlosti. Takže například ví, že policejní auto jede 50 km/h, přičemž vaše vozidlo se mu vzdaluje, tedy logicky jede vyšší rychlostí než policejní. Vaše rychlost není změřena přesně, ale pouze v rozmezí 55-70 km/h, tedy spáchali jste přestupek.

 

You have no rights to post comments